• DOLAR
  $1.568,1600
  ( ₺2,51 )
 • EURO
  $0,4696
  %0,62
 • ALTIN
  $48.766,0000
  %0,61
 • BIST
  90,1697
  ( ₺0,06 )
2021’De Eleman İhtiyacı Artan Sektörler

2021’De Eleman İhtiyacı Artan Sektörler

2021’de Eleman İhtiyacı Artan Sektörler 2020 Yılında olacakları öngörmek pek mümkün değildi. Bulaşıcı hastalık salgını Dünya’da genel bir kaos yarattı. Pek çok işletme kapanma kararı almak zorunda kaldı. İnsanlar evlerinde hapis kaldılar. Ne yazık ki 2021’e yaklaştığımız şu günlerde sorun halen çözülmüş sayılmaz. Covid-19 salgını insafsızca pek çok sektörü vurdu. Bunun yanı sıra salgın esnasında […]

2021’de Eleman İhtiyacı Artan Sektörler

2020 Yılında olacakları öngörmek pek mümkün değildi. Bulaşıcı hastalık salgını Dünya’da genel bir kaos yarattı. Pek çok işletme kapanma kararı almak zorunda kaldı. İnsanlar evlerinde hapis kaldılar. Ne yazık ki 2021’e yaklaştığımız şu günlerde sorun halen çözülmüş sayılmaz. Covid-19 salgını insafsızca pek çok sektörü vurdu. Bunun yanı sıra salgın esnasında daha fazla eleman istihdam etmek isteyen bazı sektörler de ortaya çıktı.

Perakende Gıda Sektörü

Perakende gıda satışı yapan mağazalar karantina nedeni ile zor günler yaşamış olsalar da, perakende gıda satışı yapan yerlerin en önemli sıkıntısı talep patlamalarına yetişememek oldu. Bu nedenle 2021 yılında binlerce insan perakende gıda satış sektöründe kendine uygun iş bulabilir.

Sağlık Hizmeti Veren Sektörler

Bulaşıcı hastalık salgını, sağlık sektörüne çok ağır bir yük getirdi. Tıp alanında görevli bireyler yapabilecekleri maksimum özveri ile çalıştılar. Fakat hızla katlayarak, artan hasta sayılarına yetişemediler.

Bu nedenle sağlık sektöründe özellikle hemşireler için çok geniş bir ihtiyaç sahası oluştu.

Teknik Destek Veren Sektörler

Virüs nedeni ile çok fazla sayıda insan, işlerini evden yapmaya başladı. Bu durum çalışanların yaşamlarındaki öncelikli ihtiyaçları değiştirdi. Özellikle teknolojik destek ve telekomünikasyon hizmeti veren şirketlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlandı. Bunun anlamı da, teknik destek sağlama konusunda çalışan sektörlerde ciddi miktarda eleman ihtiyacı doğmuş olmasıdır.

Kargo Hizmetleri

İnsanlar evden çıkamadığı için ihtiyaçlarını telefon ile ya da online yöntemler ile sipariş etmek zorunda kaldılar. Amazon vb. büyük şirketler daha önce de çok yüksek kapasitede iş yapıyorlardı.  Fakat salgın hastalık bu sektörlerde kelimenin tam anlamıyla talep patlaması yarattı. Bu nedenle, önümüzdeki dönemde özellikle teslimat aşaması için, pek çok insanın istihdamına gereksinim olacağı açıkça görülüyor.

Salgın sizin de işlerinizde bozulmaya yol açtı ise, yukarıda bahsi geçen sektörlerde çalışarak en azından kriz dönemini mümkün olan en az hasarla kapatabilirsiniz. Bu amaçla yazıda anlatılan sektörlerde eleman ihtiyacı konusunda araştırma yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
2021 eleman meslek sektör
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM